Програма на Олимпийски игри 2012 онлайн и на живо по БНТ с онлайн видео и снимки

Програма на Олимпийски игри 2012 онлайн и на живо по БНТ

Програма на БНТ за излъчванията на живо на Игрите

Програмата ще претърпи промени в зависимост от българското участие – все още не са ясни мачовете на Григор Димитров и Цветана Пиронкова в турнира по тенис, на Петя Неделчева в надпреварата по бадминтон и др. В зависимост от класирането на българите след груповата фаза на волейбола ще бъдат включени и техните мачове.

 

26 юли, четвъртък:

– 22:00-22:30 – Днес на игрите, студио

 

27 юли, петък:

– 22:00-23:00 – Днес на игрите, студио

– 23:00-02:00 – Церемония по откриване на Летните олимпийски игри в Лондон /пряко предаване/

 

28 юли, събота:

– 10:00-11:30 – Церемония по откриване на Летните олимпийски игри в Лондон /запис/

– 11:30-12:00 – Олимпиада с Тереза Маринова, студио

– 12:30-13:00 – Колоездене /мъже/

– 13:00-13:15 – Стрелба /10 м. въздушна пушка, жени, финал/

– 13:15-15:00 – баскетбол /квалификация, жени, в паузата колоездене/

– 15:00-15:30 – Колоездене /мъже/

– 15:30-17:00 – Бокс, мъже (56-75 кг.)

– 17:00-17:30 – Колоездене мъже /шосе/

– 17:30-17:50 – Стрелба /мъже, 10 метра, въздушен пистолет/

– 17:50-18:00 – Колоездене /мъже, шосе/

– 18:00-20:00 – Тенис І кръг

– 20:00-21:30 – Днес на игрите, студио

– 21:30-22:55 – Плуване /серии/

– 22:55-00:00 – Бокс /мъже, 56, 75 кг./

– 22:55 – 00:00 – Спортна гимнастика /мъже, квалификация – Йордан Йовчев/

– 00:00-01:30 – Баскетбол /квалификация, жени, САЩ-ОАЕ/

– 01:30-02:30 – Фехтовка /жени, рапира, индивидуално/

– 02:30-03:40 – Вдигане на тежести /финал, жени, до 48 кг./

– 03:40-04:30 – Бокс /мъже, 56, 75 кг./

– 04:30-06:00 – Волейбол /жени, Бразилия-Турция/

– 06:00-06:30 – Линия Лондон, студио

 

29 юли, неделя:

– 10:00-10:30 – Линия Лондон, студио

– 10:30-11:30 – Олимпиада с Тереза Маринова, студио

– 11:30-13:00 – Волейбол /мъже, Великобритания-България/

– 13:00-13:45 – Днес на игрите, студио

– 13:45-14:05 – Стрелба /жени, 10 метра, пневматичен пистолет, финал/

– 14:05-14:50 – Плажен волейбол

– 14:50-15:30 – Колоездене /жени, шосе/

– 15:30-16:30 – Бокс /60 и 69 кг./

– 16:30-18:15 – Баскетбол /мъже, САЩ- Франция, на почивката колоездене/

– 18:30-19:10 – Вдигане на тежести /жени до 53 кг./

– 19:30-19:50 – Скокове вода /жени, трамплин 3 м./

– 19:50-20:00 – Линия Лондон, студио

– 20:30-21:30 – Днес на игрите, студио

– 21:30-23:00 – Плуване /полуфинал и финал/

– 23:00-00:30 – Волейбол /мъже, Италия-Полша/

– 00:30-02:00 – Баскетбол /мъже, Бразилия-Австралия/

– 02:00-02:45 – Спортна гимнастика

– 02:45-03:45 – Вдигане на тежести /мъже до 56 кг./

– 03:45-04:30 – Фехтовка /сабя, мъже, полуфинал и финал/

– 04:30-06:30 – Тенис

 

30 юли, понеделник:

– 10:15-10:45 – Линия Лондон, студио

– 10:45-12:00 – Олимпиада с Тереза Маринова, студио

– 12:30-14:15 – Футбол /Великобритания – ОАЕ/

– 14:15-14:35 – Стрелба /мъже, въздушна пушка/

– 14:35-16:15 – Тенис

– 16:15-17:00 – Бокс /категория 52 и 81 кг./

– 17:00-17:55 – Скокове във вода – синхронни /мъже, кула 10 м./

– 17:55-18:00 – Линия Лондон, студио

– 18:30-19:10 – Щанги /Жени, 58 кг., Боянка Костова/

– 19:10-20:00 – Спортна гимнастика /мъже, отборно, финали/

– 20:30-21:05 – Спортна гимнастика /мъже, отборно, финали/

– 21:05-21:30 – Днес на игрите, студио

– 21:30-23:03 – Плуване

– 23:03-00:30 – Баскетбол /жени, Русия-Бразилия/

– 00:30-01:40 – Вдигане на тежести /мъже 62 кг./

– 01:40-03:30 – Волейбол /жени, САЩ-Бразилия/

– 03:30-04:20 – Плажен волейбол

– 04:20 – 05:30 – Бокс /52 и 81 кг./

– 05:30-06:30 – Фехтовка /шпага, жени, финали/

 

31 юли, вторник

– 10:15-11:00 – Линия Лондон, студио

– 11:00-11:50 – Плажен волейбол

– 11:50-12:00 – Линия Лондон, студио

– 12:30-13:30 – Олимпиада с Тереза Маринова, студио

– 13:30-15:00 – Волейбол /мъже, Полша – България/

– 15:00-16:30 – Баскетбол /мъже, Австралия-Испания/

– 16:30-17-00 – Бокс /49 и 64 кг, Александров/

– 17:00-17:50 – Скокове във вода /синхронни, жени, кула 10 м./

– 17:50-18:00 – Линия Лондон, студио;

– 18:30-20:00 – Тенис

– 20:30-20:50 – Днес на игрите, студио;

– 20:50-21:30 – Спортна гимнастика /жени, отборно, финали/

– 21:30-23:00 – Плуване /финали/

– 23:00-23:45 – Баскетбол /Франция-Аржентина, ІІ част/

– 23:45-00:00 – Бокс

– 00:00-01:30 – Волейбол /мъже, Бразилия-Русия/

– 01:30-03:15 – Волейбол /Италия – Аржентина/

– 03:15-04:15 – Фехтовка /мъже, рапира/

– 04:15-05:00 – Бокс /49, 64 кг./

– 06:05-06:30 – Кану-Каяк /бързи води, финал, мъже, едноместно кану/

 

1 август, сряда:

– 10:15-10:45 – Линия Лондон, студио

– 10:45-12:00 – Олимпиада с Тереза Маринова, студио

– 12:30-13:40 – Гребане /полуфинали и финали/

– 13:40-15:30 – Линия Лондон, студио

– 15:30-14:40 – Гребане /полуфинали и финали/

– 14:40-17:00 – Тенис /прекъсвания за български мачове в бокса/

– 17:00-17:30 – Бокс /категория 56кг. и 91 кг./

– 17:30-18:00 – Спортна стрелба /жени, 25 м., пистолет/

– 18:30-19:10 – Вдигане на тежести /жени, 69 кг./

– 19:10-20:00 – Спортна гимнастика /мъже, индивидуален многобой/

– 20:30-21:00 – Спортна гимнастика /мъже, индивидуален многобой/

– 21:00-21:30 – Днес на игрите, студио

– 21:30-23:00 – Плуване

– 23:00-00:00 – Бокс /56 и 91 кг./

– 00:00-00:15 – Линия Лондон, студио

– 00:15-02:00 – Баскетбол /жени, квалификация, в паузата Бокс/

– 02:00-03:45 – Волейбол /САЩ-Китай/

– 03:45-04:30 – Вдигане на тежести /мъже, 77 кг./

– 04:30-05:00 – Фехтовка /жени, шпага/

– 05:00-05:15 – Колоездене /жени/

– 05:15-05:30 – Колоездене /мъже/

– 05:30-06:00 – Кану-Каяк /мъже, бързи води, финали/

– 06:00-06:30 – Скокове вода /синхронно, мъже, трамплин, 3м./

 

2 август, четвъртък

– 10:15-10:45 – Линия Лондон, студио

– 10:45-12:00 – Футбол /Великобритания – Уругвай, запис от 1 август/

– 12:30-13:30 – Олимпиада с Тереза Маринова, студио

– 13:30-15:00 – Волейбол /Мъже, Австралия-България/

– 15:00-15:50 – Гребане /полуфинали и финали/

– 15:50-16:00 – Плуване /серии/

– 16:00-17:30 – Тенис /четвъртфинали мъже, жени и полуфинали на двойки/

– 17:30-17:50 – Стрелба с лък /жени, финал/

– 17:50-18:00 – Линия Лондон, студио

– 18:30-20:00 – Спортна гимнастика /жени, многобой/

– 20:30-21:30 – Днес на игрите, студио

– 21:30-22:45 – Плуване /финали/

– 22:55-23:45 – Волейбол /Бразилия-САЩ/

– 23:45-00:15 – Бокс /60, 75 кг./

– 00:15-02:00 – Баскетбол /мъже, квалификации /

– 02:00-04:00 – Волейбол /Полша-Аржентина/

– 04:00-04:30 – Кану-Каяк /бързи води/

– 04:30-05:30 – Тенис на маса

– 05:30-06:30 – Фехтовка /жени, рапира, отборно/

 

3 август, петък

– 10:15-10:45 – Линия Лондон, студио

– 10:45-12:00 – Олимпиада с Тереза Маринова

– 12:30-13:30 – Лека атлетика /квалификации/

– 13:30-14:00 – Гребане /финали/

– 14:00-14:15 – Стрелба /мъже, пушка/

– 14:15-16:00 – Тенис /полуфинали/

– 16:00-16:20 – Гребане /финали/

– 16:20-16:30 – Линия Лондон, студио

– 16:30-17:00 – Стрелба /бърза, пистолет/

– 17:00-17:30 – Бокс /мъже, 52 и 69 кг./

– 17:30-17:35 – Линия Лондон, студио

– 17:35-18:00 – Гимнастика /мъже, скокове на батут, финали/

-18:30-20:00 – Тенис /полуфинали/

– 20:30-21:00 – Днес на игрите, студио

– 21:00-21:30 – Лека атлетика /финали/

– 21:30-22:30 – Плуване /финали/

– 22:30-23:55 – Лека атлетика /финали/

– 23:55-01:00 – Вдигане не тежести /мъже, 85 кг. Стоицов/

– 01:00-02:00 – баскетбол /жени, квалификации/

– 02:00-04:00 – Волейбол /жени, САЩ-Сърбия/

– 04:00-05:00 – Бокс /52 и 69 кг./

– 05:00-05:45 – Фехтовка /мъже, сабя, отборно/

– 05:45-06:15 – Колоездене /мъже, отборно/

– 06:15-06:30 – Стрелба с лък

 

4 август, събота

– 10:30-11:00 – Линия Лондон, студио

– 11:00-11:50 – Плажен волейбол

– 11:50-12:00 – Линия Лондон

– 12:30-13:15 – Олимпиада с Тереза Маринова

– 13:15-13:50 – Лека атлетика, квалификации

– 13:50-14:40 – Гребане /финали/

– 14:40-14:45 – Линия Лондон, студио

– 14:45-15:05 – Стрелба /жени, пушка от 3 позиции/

– 15:05-15:30 – Лека атлетика /квалификации/

– 15:30-16:00 – Бокс /49, 64, 81 кг./

– 16:00-18:00 – тенис /финал, жени/

– 18:00-18:30 – Бокс /49, 64, 81 кг./

– 18:30-20:00 – Баскетбол /квалификации/

– 20:30-20:50 – Днес на игрите, студио

– 20:50-22:00 – Лека атлетика /финали, комбинирано с плуване/

– 22:00-23:30 – Волейбол /България-Аржентина/

– 23:30-00:15 – Лека атлетика /финали/

– 00:15-00:55 – Плуване /финали/

– 00:55-01:10 – Бокс /49, 64, 81 кг./

– 01:10-02:40 – Волейбол /Русия-САЩ/

– 02:40-04:30 – Волейбол /Бразилия-Сърбия/

– 04:30-05:30 – Вдигане на тежести /мъже, 94 кг. Финал/

– 05:30-05:55 – Гимнастика /батут, жени/

– 05:55-06:15 – Колоездене /писта, отборно, жени/

– 06:15-06:30 – Линия Лондон, студио

 

5 август, неделя

– 10:00-10:15 – Линия Лондон, студио

– 10:15-12:00 – Футбол /четвъртфинал, запис от 4 август/

– 12:30-14:00 – Олимпиада с Тереза Маринова

– 14:00-14:30 – Тенис /финал смесени двойки/

– 14:30-14:50 – Стрелба /мъже, 50 м., пистолет/

– 14:50-15:00 – Тенис /финал, смесени двойки/

– 15:00-15:30 – Борба /класически стил, 55 кг., 75 кг./

– 15:30-16:00 – Тенис /финал, смесени двойки/

– 16:00-16:15 – Бокс /жени, 51 кг., 60 кг., 75 кг./

– 16:15-16:30 – Борба /класически стил, 55 и 74 кг./

– 16:30-18:30 – Тенис /финал, мъже/

– 18:45-19:45 – Гимнастика /финали, мъже/

– 19:45-20:00 – Борба /класически стил, 55 и 74 кг./

– 20:30-20:50 – Днес на игрите,. Студио

– 20:50-22:50 – Лека атлетика /финали/

– 22:50-23:00 – Бокс /56 и 91 кг./

– 23:00-23:50 – Лека атлетика /финали/

– 23:50-00:30 – Бокс /56 и 91 кг./

– 00:30-00:40 – Линия Лондон, студио

– 00:40-02:40 – Волейбол /жени, Италия-Русия/

– 02:40-03:50 – Вдигане на тежести /финал 75 кг., жени/

– 03:50-04:40 – Бокс /56 и 91 кг./

– 04:40-05:10 – Скокове във вода /3м. трамплин, жени/

– 05:10-06:10 – Бадминтон /мъже, финал/

– 06:10-06:30 – Колоездене

 

6 август, понеделник

– 10:15-10:45 – Линия Лондон, студио

– 10:45-11:30 – Олимпиада с Тереза Маринова

– 11:30-12:00 – Кану-Каяк /полуфинал/

– 12:30-13:30 – Кану-Каяк /полуфинали/

– 13:30-15:00 – Волейбол /Русия-Сърбия/

– 15:00-15:45 – Борба /класически стил, 60; 84; 120 кг./

– 15:45-16:00 – Стрелба /мъже, пушка, 50 м./

– 16:00-16:35 – Гимнастика /финал на уредите, халки/

– 16:35-16:45 – Лека атлетика /квалификации, жени, 1500 м./

– 16:45-18:15 – Волейбол /България-Италия/

– 18:15-18:30 – Бокс /жени, 51, 60, 75 кг./

– 18:30-19:00 – Борба /класически стил, 60; 84; 120 кг./

– 19:00-20:00 – Гимнастика /финал на уреди;/

– 20:30-20:50 – Днес на игрите, студио

– 20:50-23:40 – Лека атлетика /финали 23:35-00:15/

– 23:40-00:15 – Борба /класически стил /60; 84; 120 кг./

– 00:15-02:00 – Баскетбол /мъже, предварителна група, Аржентина-САЩ/

– 02:00-03:00 – Вдигане на тежести /мъже, 105 кг. Финал/

– 03:00-04:30 – Волейбол / Бразилия-Германия/

– 04:30-06:00 – Баскетбол /Испания-Бразилия/

– 06:00-06:15 – Бокс /мъже, четвъртфинали + 91 кг./

– 06:15-06:30 – Колоездене /спринт, мъже/

 

7 август, вторник

– 10:15-10:45 – Линия Лондон, студио

– 10:45-11:30 – Олимпиада с Тереза Маринова

– 11:30-12:00 – Кану-Каяк /серии, полуфинали/

– 12:30-14:30 – лека атлетика /квалификации/

– 14:30-15:00 – Кану-Каяк /полуфинали/

– 15:00-16:00 – Борба /мъже, класически стил, 66 и 96 кг./

– 16:00-17:50 – Баскетбол /жени, четвъртфинал/

– 17:50-18;00 – Линия Лондон, студио

– 18:30-20:00 – Спортна гимнастика /греда и земя жени, успоредка и висилка, мъже/

– 20:30-20:50 – Днес на игрите, студио

– 20:50-23:20 – Лека атлетика /финали/

– 23:20-00:20 – Вдигане на тежести /Чолаков/

– 00:20-02:00 – Футбол /мъже, полуфинал/

– 02:00-03:30 – Волейбол /жени, четвъртфинал/

– 03:30-04:30 – Скокове във вода /3 м. трамплин, мъже/

– 04:30-05:00 – Бокс /мъже, четвъртфинали, 52 и 69 кг./

– 05:00-05:30 – Борба /66 и 96 кг./

– 05:30-06:20 – Плажен волейбол

– 06:20-06:30 – Линия Лондон, студио

 

8 юли, сряда

– 10:15-10:45 – Линия Лондон, студио

– 10:45-11:30 – Олимпиада с Тереза Маринова, студио

– 11:30-11:45 – Кану-Каяк /финали/

– 11:45-12:00 – Олимпиадата в Тереза Маринова

– 12:30-12:50- Кану-Каяк /финали/

– 12:50-14:24 – Лека атлетика /серии/

– 14:24-15:30 – Синхронно плуване

– 15:30-16:00 – Бокс /жени, полуфинали, 51; 60 и 75 кг./

– 16:00-17:50 – Баскетбол /мъже, четвъртфинал/

– 17:50-18:00 – Линия Лондон, студио

– 18:30-20:00 – Волейбол /мъже четвъртфинал/

– 20:30-20:50 – Днес на игрите, студио

– 20:50-23:30 – Лека атлетика /финали/

– 23:30-00:15 – Бокс /мъже, 46, 64, 81 кг., четвъртфинали/

– 00:15-02:00 – Баскетбол /мъже четвъртфинал/

– 02:00-04:00 – Волейбол /мъже, четвъртфинал/

– 04:00-05:00 – Бокс /мъже, 46, 64, 81 кг., четвъртфинали/

– 05:00-05:50 – Плажен волейбол /финал, жени/

– 05:50-06:30 – Линия Лондон, студио

 

9 август, четвъртък

– 10:15-10:45 – Линия Лондон, студио

– 10:45-11:30 – Олимпиада с Тереза Маринова

– 11:30-12:00 – Кану-Каяк /финали/

– 12:30-12:50 – Кану-Каяк /финали/

– 12:50-14:00 – Лека атлетика /серии/

– 14:00-15:00 – Художествена гимнастика /квалификации, индивидуално/

– 15:00-15:25 – Борба /жени, 55 и 72 кг./

– 15:25-15:45 – Гимнастика /квалификации, индивидуално/

– 15:45-16:10 – Борба /жени, 55 кг и 72 кг./

– 16:10-16:40 – Художествена гимнастика /квалификации, индивидуално/

– 16:40-16:50 – Борба /жени, 55 кг и 72 кг./

– 16:50-17:45 – Художествена гимнастика /квалификации, ансамбли/

– 17:45-18:00 – Линия Лондон, студио

– 18:30-20:00 – Волейбол /жени, полуфинал/

– 20:30-21:15 – Днес на игрите, студио

– 21:15-23:00 – Лека атлетика /финали/

– 23:00-23:50 – Плажен волейбол /мъже, финал/

– 23:50-00:20 – Днес на игрите. Студио

– 00:20-01:20 – Водна топка /жени, финал/

– 01:20-02:50 – Баскетбол /жени, полуфинал/

– 02:50-03:50 – Бокс /жени, 51, 60, 75 кг, финал/

– 03:50-05:20 – Баскетбол /жени, полуфинал/

– 05:20-06:20 – Скокове във вода /10 м., кула, жени/

– 06:20-06:30 – Линия Лондон, студио

 

10 август, петък

– 10:15-10:45 – Линия Лондон, студио

– 10:45-11:30 – Олимпиада с Тереза Маринова

– 11:30-11:50 – Кану-Каяк /серии/

– 11:50-12:00 – Олимпиада с Тереза Маринова

– 12:30-14:00 – Футбол /жени, финал, запис от 9 август/

– 14:00-14:05 – Плуване /мъже открити води, 10 км., Петър Стойчев/

– 14:05-14:15 – Кану-Каяк /финали/

– 14:15-14:50 – Художествена гимнастика /квалификации индивидуално/

– 14:50-15:00 – Плуване /мъже, открити води, 10 км./

– 15:00-15:20 – Борба /свободен стил мъже, 55, 74 кг./

– 15:20-15:30 – Плуване /мъже, открити води, 10 км./

– 15:30-16:30 – Бокс /мъже, полуфинали 49, 56, 64, 75, 91 кг./

– 16:30-17:45 – Художествена гимнастика /квалификации, индивидуално/

– 17:45-18:00 – Линия Лондон, студио

– 18:30-19:30 – Бокс /56, 91 кг./

– 19:30-20:00 – Днес на игрите, студио

– 20:30-21:30 – Днес на игрите, студио

– 21:30-23:00 – Лека атлетика /финали/

– 23:00-01:00 – Баскетбол /мъже, полуфинал, на почивката атлетика/

– 01:00-01:30 – Днес на игрите, студио

– 01:30-02:30 – Бокс /мъже, 52, 60, 69, 81, +91 кг., полуфинали/

– 02:30-03:00 – Борба / свободен стил, мъже, 55, 74 кг., финал/

– 03:33-05:00 – Волейбол /мъже, полуфинал/

– 05:00-06:15 – Хандбал /мъже, полуфинал/

– 06:15-06:30 – Колоездене /ВМХ, полуфинал и финал/

 

11 август, събота

– 10:00-11:30 – Баскетбол /мъже, полуфинал, запис от 10 август/

– 11:30-12:00 – Линия Лондон, студио

– 12:30-13:30 – Олимпиада с Тереза Маринова, студио

– 13:30-14:30 – Кану-Каяк /финал/

– 14:30-15:00 – Линия Лондон, студио

– 15:00-15:30 – Борба /свободен стил, мъже, 60, 84, 120 кг./

– 15:30-16:15 – Художествена гимнастика /финали, индивидуален многобой/

– 16:15-16:25 – Борба /свободен стил, мъже, 60, 84, 120 кг./

– 16:25-17:00 – Художествена гимнастика /финали, индивидуален многобой/

– 17:00-19:00 – Футбол /финал, в паузата борба/

– 19:00-19:45 – Художествена гимнастика /финали/

– 19:45-20:00 – Борба /или Линия Лондон/

– 20:30-20:50 – Днес на игрите, студио

– 20:50-23:00 – Лека атлетика

– 23:00-00:30 – Бокс /финали/

– 00:30-02:00 – Баскетбол /жени, финал/

– 02:00-04:00 – Волейбол /жени, финал/

– 04:00-04:45 – Борба /свободен стил, мъже/

– 04:45-05:05 – Модерен петобой

– 05:05-06:20 – Скокове във вода /10 м., кула/

– 06:20-06:30 – Линия Лондон

 

12 август, неделя

– 10:00-10:30 – Линия Лондон, студио

– 10:30-12:00 – Хокей на трева /мъже, запис от 11 август/

– 12:30-13:00 – Олимпиада с Тереза Маринова

– 13:00-13:30 – Маратон /мъже/

– 13:30-15:05 – Днес на игрите, студио /Волейбол и Баскетбол бронз/

– 15:05-15:15 – Маратон /мъже, финал/

– 15:15-15:30 – Днес на игрите, студио

– 15:30-16:45 – Художествена гимнастика /ансамбли, финал/

– 16:45-17:00 – Днес на игрите/Бокс /финал/

– 17:00-17:45 – баскетбол /финал, мъже/

– 17:45-18:00 – Днес на игрите, студио

– 18:00-18:50 – Баскетбол /мъже, финал/

– 19:05-19:50 – Бокс /52, 60, 69, 81, +91 кг., финали/

– 19:50-20:00 – Днес на игрите, студио

– 20:30-20:45 – Днес на игрите, студио

– 20:45-22:45 – Волейбол /мъже, финал/

– 22:45-23:00 – Днес на игрите, студио

– 23:00-01:30 – Церемония по закриването на летните олимпийски игри

– 01:30-03:00 – Водна топка /финал/

– 03:00-03:30 – Борба /66, 69 кг., финал/

– 03:30-05:00 – Хандбал /мъже, финали/

 

Студийна програма на БНТ, излъчвана от Лондон

Студийната програма на БНТ е концентрирана в 2 основни периода – преди началото на сутрешните стартове /около 11:30 българско време/ и преди началото на вечерните /от 20:30 ч. българско време/:

–         „Линия Лондон” е обзор на изминалия ден – всички шампиони и резултати на едно място – всяка сутрин от 10:15 ч.

–         „Олимпиадата с Тереза Маринова” е ежедневно олимпийско ток шоу, непосредствено след „Линия Лондон”. Негов домакин е една от българките, донесли 53 златни олимпийски медала на страната ни. В студиото в Лондон тя ще бъде в компанията на Боряна Тончева и Цветелина Абрашева. В предаването ще се канят български участници на игрите и техните треньори, олимпийски легенди, доброволци и интересни личности. С ексклузивни интервююта и репортажи тук ще разберете за постиженията на българите предния ден. Друга цел в тази част от олимпийската програма на БНТ е да разкаже на младите за традицията в Олимпийските игри от нейната забавно-познавателна страна, напълно в съответствие с мотото на 30-ото издание на олимпиадата: „Да вдъхновим едно поколение!” Затова ще допринесат и рубриките: Легенди (разказва за български спортисти, постигнали забележителни резултати на предишни Олимпийски игри); Олимпийски парк (представя спортните съоръжения в Лондон); Сърцето на Лондон (представя културното лице на Олимпиадата, българската общност в Лондон, както и забележителностите на града); 10 топ ексцентрика (представя накратко най-ексцентричните спортисти в историята на игрите); Мит или истина (разказва за спортни постижения – възможно ли е това?).

–         „Днес на игрите” е вечерен обзор от 20:30 ч. с водещи Камен Алипиев и Методи Манченко. Предаването ще прави пълен преглед на случилото се до този момент с българските спортисти през изминалия ден на Олимпиадата. Репортерите на БНТ: Антония Близнакова, Иван Петров, Свобода Маданска и коментаторите ще представят ексклузивни интервюта, репортажи и непосредствените им впечатления от случващото се в олимпийския парк и на останалите арени с българско участие в Лондон. В „Днес на игрите” зрителите ще научават всичко за програмата на БНТ и акцентите в българското участие за вечерта, чрез преки връзки с коментаторите по стадиони, басейни и зали. Рубриката Шампиони на деня” ще отразява златните медалисти до този момент и класирането по медали; пресконференции и любопитни материали от деня ще бъдат представени в хрониката Пръски от Темза”

 

Сайтът olimpiada.bnt.bg

От 15 юли всеки ден на адрес olimpiada.bnt.bg спортните фенове ще имат възможност да влязат в специализираната страница, посветена на Олимпийските игри и да направят обратна връзка с нашия екип.     Специално за Олимпиадата БНТ поиска от своите партньори да осигурят възможността за голям трафик на спортния сайт. Тук всеки ще може да се да се откаже от нуждите на телевизионния си приемник, ползвайки преките предавания в сайта, но само за потребители на територията на България, тъй като за чужбина правата се държат от МОК, а не от БНТ.

Интерактиваната игра в сайта Изпълнението на деня” ще бъде продължение на играта, която имаше голяма популярност по време на Евро 2012. Зрителите ще могат да избират между три най-зрелищни момента от деня и да гласуват за тях. В рубриката „Кадър на деня” в сутрешното олимпийско ток-шоу ще бъде теглен печелившият потребител.

Гледай онлайн: от България на адрес http://tv.bnt.bg/ или за цял свят от адрес http://lsh.lshunter.tv/

Коментари (3)

Публикувано в на 16 юли 2012 г.