NASCAR Cup Series в Pocono Резултати: Дени Хамлин, Чейс Елиът печелят след дисквалифициране на Кайл Буш

В шокиращо развитие, NASCAR направи съобщението в неделя вечерта Чейс Елиът бе обявен за победител в M&M’s Fan Appreciation 400 на Pocono Raceway, след като колите на Дени Хамлин и Кайл Буш не преминаха технически преглед след състезанието.

След като Хамлин взе карирания флаг на второ място с Кайл Буш зад него в неделното състезание, и двата автомобила на Joe Gibbs Racing не успяха да се прегледат след състезанието, което доведе до дисквалифициране на двамата пилоти от неделното състезание. В резултат Елиът, който пресече финалната линия трети, беше обявен за победител според правилата на NASCAR.

Победата бележи четвъртата победа за Елиът за сезон 2022 и 17-та в кариерата му. Това е първият път, откакто NASCAR възобнови практиката да отнема победи на автомобили, счетени за незаконни през 2019 г., че победителят в състезание от серията Купа е дисквалифициран поради неизпълнение на проверка след състезанието.

10. #3 – Остин Дилън

Според NASCAR Хамлин е карал не. 11 карани от Тойота и Буш бр. Както 18, така и Toyota са свързани с аеродинамиката отпред. В коментари пред медиите.

„Наистина няма причина да има някои неща там, където не е трябвало да бъдат. Основно се свежда до DQ“, каза Моран.

Отборите на Хамлин и Буш имат срок до обяд в понеделник, 25 юли, за да обжалват наказанието, според NASCAR. И двата автомобила ще бъдат отведени в Центъра за изследване и развитие на NASCAR в Конкорд, Северна Каролина за допълнителна проверка.

Това беше първият път от 62 години, в който NASCAR имаше пилот да спечели състезание от NASCAR Cup Series поради неизпълнение на технически преглед след състезанието. В състезанието през април 1960 г. на Wilson Speedway Емануел Червагис е дисквалифициран. Да има много голям резервоар за горивоНАСКАР доведе до победата, присъдена на Джо Уедърли.

READ  Лига на нациите Конкакаф: САЩ срещу. Гренада

Това беше и първият път, когато първите двама завършили в надпреварата бяха дисквалифицирани От състезание в Уест Палм Бийч през декември 1955 г, Уедърли и завършилият на второ място Джим Рийд изчистиха финалните етапи съответно за незаконни разпределителни валове и незаконни клапани. Хърб Томас, който завърши трети, беше награден с победата.

Ето повторение на състезанието от неделя, написано непосредствено след карирания флаг. Някои подробности са променени, за да отразят официалните крайни резултати:

Хамлин срещу Частейн, част III

След бързо спиране в бокса, което позволи на Рос Частейн да поведе от Кайл Буш в цикъл спирания със зелен флаг, Хамлин зае втори и се опитваше да надвие Частейн, когато катастрофа на Райън Блейни доведе до предупреждение 23 обиколки преди края. да отида Частейн и Хамлин бяха един до друг при следващото рестартиране и там нещата станаха наистина интересни.

В неравностойно положение в долната част на пистата в завой 1, Хамлин направи ъгъл извън завоя, като се наведе във вратата на Частейн, докато двамата излязоха от завоя рамо до рамо за водачество. Агресивният ход на Hamlin прокара Sustain широко и нагоре по пистата, където той удари външната стена, след което стреля по пътя на Kevin Harvick, който се завъртя около Chaston и във вътрешната стена.

Всички гледни точки предполагаха, че действието на Хамлин е отплата срещу Частейн за два инцидента през последните два месеца в Gateway и Атланта. В своя разказ Хамлин даде да се разбере, че ще се придържа към начина, по който се състезава с Частейн и други.

„Искам да кажа, какво искахте да направя? Какво очаквахте да направя?“, попита риторично Хамлин в интервюто си след състезанието. „Хванахме го и той излезе от пистата… ще се състезаваме здраво, докато не си върнем уважението от тези момчета.

„Не само това – ние бяхме издухани четири пъти през последните 10 месеца, два пъти, когато бяхме начело. Аз съм в края на това.“

Въпреки че Хамлин не отговори директно дали резултатът вече е уреден между него и Частейн, Частейн го прие така, както е, признавайки, че Хамлин му е длъжник.

READ  Последни новини за войната в Русия и Украйна

„Мисля, че това е нещо, което ми се дължи от няколко месеца насам“, каза Частейн пред NBC Sports. — …дължа ти още няколко месеца.

За съжаление, ходът на Хамлин срещу Частейн причини някои странични щети за пилота, който се опитваше да направи плейофите. Контактът на Харвик с Частейн свали Харвик от четвърто на 29-о място. В резултат Харвик вече е на 83 точки зад Мартин Труекс младши за последното място в плейофите по точки пет състезания преди края.

Тай за помощта ти

В деня на Хамлин той стигна докрай и след това докрай, неговият отбор 23XI Racing имаше много възходи и падения, за да преодолее себе си. След катастрофа в квалификацията в събота, при която получи симптоми, подобни на мозъчно сътресение, Кърт Буш бе отстранен от състезанието от НАСКАР в неделя сутринта, което означава, че Тай Гибс – звездата от NASCAR Xfinity Series и внук на Джо Гибс – беше включен в замени Буш и направи своя дебют в Купата зад волана на номер 45.

Гибс прекара по-голямата част от състезанието, записвайки обиколки в първия си престой зад волана на болид за Купата, но успя да накара натрупания опит да се отчита чрез резултата. Гибс попадна в топ 15 в края на състезанието и завърши уважаван 16-ти.

Остава да видим дали услугите за заместване на Гибс ще продължат да бъдат необходими. Изявлението на Буш беше публикувано в неделя Той каза, че се стреми да се върне в състезанието следващата седмица в Индианаполис.

Обобщение на резултатите от състезанието

• Завършвайки трети, Даниел Суарес спечели своето пето място в топ 5, поставяйки нов най-добър резултат в кариерата си за класиралите се в топ 5 за сезон. Предишното най-добро постижение на Суарес през 2019 г. беше четири до пет мача.
  • Въпреки че петото място не е много за пилот от калибъра на Кайл Ларсън, неговият финал беше забележителен за първото състезание на шефа на екипажа Клиф Даниелс след спиране от четири състезания за загуба на колело в Сонома. С Даниелс отново в бокса, Ларсън поведе за първи път след Сонома, като крачеше на терена в продължение на 18 обиколки, преди да попадне в топ 10.
  • Майкъл Макдауъл и Front Row Motorsports продължават да показват докъде са стигнали. С шесто място Макдауъл продължи поредицата си от топ 10 в кариерата си и вече има осем за годината – повече от двойно повече от общия резултат, който отбеляза през 2020 г. Най-накрая високо за дългогодишен пътешественик, който се радва на траен успех.
  • Колко бързо се променя разказът: Бъба Уолъс се класира в челната петица, водеше няколко обиколки за първи път от Таладега през април, завърши осми и отбеляза първото класиране в топ 10 в кариерата си за купата. Четвъртият сбор на Уолъс в топ 10 е повече от общия му брой през 2021 г., а един ще съвпадне с рекорда му в кариерата през 2020 г.
  • Нуждае се от няколко бягания в топ 10: Ерик Джоунс спаси своя уикенд след голямо наказание по точки и загуба на лидера на отбора си за техническо нарушение, водейки 11 обиколки и финиширайки девети. Остин Дилън завърши 10-ти, първото му класиране в топ 10 след Дарлингтън през май.
  • Алекс Боуман се върна на пистата на 11-о място, прекъсвайки поредица от две състезания на DNFs поради катастрофи.
  • Харисън Бъртън продължава да се появява в този раздел на нашия преглед. След като използва алтернативна стратегия в началото на състезанието, Бъртън поведе с няколко обиколки за четвърта поредна седмица. След това той завърши 23-ти, най-добрият завършил, след като ранна катастрофа провали състезанието на Остин Синди.
READ  Пътуване в Близкия изток: Байдън е изправен пред критичен ден от внимателно наблюдавани срещи на Западния бряг и Саудитска Арабия.

Следващото състезание

Серията NASCAR Cup започва следващия уикенд, когато се отправят към емблематичната писта Indianapolis Motor Speedway за второто състезание около вътрешното шосе на пистата. Verizon 200 в Brickyard е следващата неделя в 14:30 ET.