На живо от F+: MotoGP, Диамантената лига и Големия шлем с онлайн видео и снимки

На живо от F+: MotoGP, Диамантената лига и Големия шлем

Хорхе Лоренцо е във върховна форма, а Валентино Роси е лидер в класирането преди домашното му състезание. Надпреварата в Италия е на тестовото трасе на Дукати, а проблемите с трудната за управление Хонда на Марк Маркес се задълбочиха във Франция. Всичко това предполага непредвидимо състезание с много кандидати за победата. Квалификациите в клас MotoGP са в събота /30.05/ от 15:00 часа на живо по F+HD, а състезанията в трите класа на мотоциклетната Гран при за Голямата награда на Италия са в неделя /31.05/ от 11:45 и ще се излъчват на живо от пистата Муджело в ефира на и F+ и F+HD.

След старта в Азия надпреварата в Диамантената лига се прехвърля в Съединените щати. Американският град Юджийн ще приеме водещите атлети в света в третото състезание за сезона. Погледите отново ще бъдат фокусирани върху спринтовете – Джъстин Гатлин този път ще бяга на 200 метра, а в най-бързата дисциплина при жените ще се съберат всички медалистки от последното световно първенство. Кой ще спечели точки в битката за диамантите можете да видите в събота вечер от 23 часа пряко по F+ и F+HD.

Всички звезди на световния плажен волейбол, включително и действащите световни шампиони, ще участват в московския етап от „Големия шлем”, който ще се проведе тази седмица. Миналата година Русия спечели златните отличия при мъжете, докато при дамите победителят бе отборът на САЩ. Полуфиналите са в събота от 16:25 и ще се предават пряко по F+ . Битките за третото място са в последния ден от месец май – 31, а началният час е 14:55, а веднага след края им ще стане ясно кои са новите победители в оспорваната надпревара. Ето и схемата на излъчване:

18:25 – 19:30 финал, мъже пряко по F+

Европейския голф тур се пренася в Ирландия, където тази седмица ще се проведе Irish Open. Турнирът ще се проведе от 28 до 31 май в Royal County Down Golf Club и ще се излъчва пряко в ефира на F+ и F+HD. В турнира са заявили участие пет от най-добрите 20 играчи в света, които са достигали и върха в световната ранглиста. Сред тях се отличават имената на Рори Макилрой, Доналд Ърни Елс, Кеймър и Лий Уестууд. Тази година наградният фонд на надпреварата е увеличена с 25% до € 2,500,000, като тазгодишният шампион ще получи € 416 660 в сравнение с € 333 330, които Мико Илонен спечели миналата година.