Lakers срещу Warriors – NBA Game Recap – 18 октомври 2022 г

САН ФРАНЦИСКО – След вълнуващите финали на НБА през последното десетилетие, Стивън Къри И Леброн Джеймс Все още способен да направи невероятно шоу до 30-годишна възраст.

Откриващата вечер между тези двама велики показва защо отборът на Къри е на върха тези дни.

Въпреки бавния старт на Къри с 33 точки, седем асистенции и шест борби, и Голдън Стейт Уориърс Джеймс и The Лос Анджелис Лейкърс 123-109 вторник вечер след получаване на шампионски пръстени на предварителна церемония.

„Щастлив съм от победата“, каза треньорът Стив Кер. „Ring Night не е лесен мач и първият мач за сезона обикновено е изпълнен с малко нерви.“

Джордан Пул Водачът направи красив отскачащ пас Дреймънд Грийн Две седмици след удара на Пуул в тренировката на 5-ти, всичко изглеждаше наред със защитаващите шампионите. Пул завърши с 12 точки и седем асистенции.

„Влязохме там и трябваше да свършим работа, за да спечелим мач тази вечер“, каза Пул, попитан дали той и Грийн са се излекували. „Това беше вечер на ринга и ние се фокусирахме върху това да завършим първия мач. Това беше огромна победа срещу добър отбор.

Джеймс записа едновременно 31 точки, 14 борби и осем асистенции Ръсел Уестбрук Вкара 19 точки и грабна 11 борби, след като лекуваше болно сухожилие на лявото бедро. Антъни Дейвис Добавени 27 точки.

„Те винаги са по-добри през тази трета четвърт и направиха този преход в мощен отбор“, каза Джеймс. „Винаги трябва да си готов за третата четвърт, а ние не бяхме тази вечер.“

Къри пропусна първите си пет тройки и завърши 10 за 13, 4 от 22 от дълбочина.

READ  Акциите в Япония, Южна Корея и Австралия паднаха с 2% след речта на Пауъл

Клей Томпсън Той вкара 18 точки за 20 минути за Уориърс, които отпразнуваха четвъртата титла на франчайза за осем години.

„Много е забавно да участваш и много забавно да гледаш“, каза Пул. „… тези момчета са играли на най-високо ниво отново и отново.“

Кер ограничи минутите както на Томпсън, така и на Грийн, които бяха извън игра до миналия четвъртък. Кер каза, че ще увеличава минутите на Томпсън всеки мач като предпазна мярка след завръщането му през януари след повече от 2 години и половина след операция на лявото коляно и дясната пета.

Център за играчи Джеймс Уайзман След сезона на новобранците 2019-20 г. той се възстанови от операция на дясното коляно и се появи за първи път, след като прекара целия минал сезон. Той записа осем точки и седем борби.

22-те пропуска на Лейкърс доведоха до 27 точки на Уориърс.

„Независимо дали правите удар или пропускате удар, обръщате топката, каквото и да е, трябва да имате малко памет и незабавно да отидете на следващата игра“, каза първият треньор на Лос Анджелис Дарвин Хам. „Това трябва да е в нашата структура, не само срещу Голдън Стейт, но и срещу цялата лига.“

Сагина гордост

Хам беше развълнуван да представлява Сагино, Мичиган в своя треньорски дебют – и горд, че това е родният град на Грийн.

„Вълнувам се да видя дете, което представлява град Сагино, Мичиган, да играе добър баскетбол и да играе на високо ниво през цялата си кариера в Дреймънд Грийн“, каза Хам. „Сега гледат към друго дете, което е треньор на Лос Анджелис Лейкърс. Това е страхотна вечер за Сагино.“

READ  Куентин Тарантино отрича твърденията, че Кание е откраднал сюжета на „Django Unchained“ – краен срок

Съвети

Лейкърс: Ф Хуан Тоскано-Андерсън Получи шампионски пръстен от бившия си отбор, като стана първият играч, приел искрящото бижу. … Патрик Бевърли Вдигна третия си фаул при 5:46 преди края на първото полувреме и отбеляза 1 от 5 удара за три точки. … ° С Томас Брайънт Той претърпя операция за възстановяване на улнарния колатерален лигамент на левия палец и е планирано да бъде прегледан отново от лекарите на отбора след около три седмици. „Той влезе и това го притесни. Начинът, по който играе, поставяйки екрани, гмуркайки се надолу по пода, голям тътен, наистина осигуряващ физичност, можеше да се случи навсякъде“, каза Хам.

Warriors: Warriors спечелиха три поредни победи срещу Lakers. … Голдън Стейт е 6-1 в домакинските мачове след шампионски сезон. … е Андре Игуодала Титулярът не беше активен, докато Уориърс наблюдаваха игровото време на 38-годишния нападател в началото на неговия 19-ти сезон и наблюдаваха неприятния му ляв слабин.

следващия

Лейкърс: Приемете Клипърс в домакинството им в четвъртък.

Уориърс: домакин на Денвър в реванш от първия кръг на тазгодишните плейофи, предавайки единствената си загуба на Уориърс миналия петък.