Тъй като Неймар беше контузен, Ричарлисон вкара за Бразилия на Световното първенство

ЛУСАИЛ, Катар (AP) – След като Неймар отпадна от терените поради контузия в глезена, Ричарлисон пристигна в „Селезо“.

Зрелищен акробатичен удар беше лесно изпълнен от близко разстояние, когато Ричарлисон отбеляза и двата гола при победата на Бразилия с 2:0 над Сърбия на Световното първенство в четвъртък.

След мача нападателят на Тотнъм научи степента на контузията на Неймар.

„Най-важното нещо за нас е да го имаме на 100% за следващия мач“, каза Ричарлисон, чийто първи гол дойде след натрупване, започнато от Неймар. — Когато стигна до хотела, ще отида да видя как е.

Лекарят на бразилския отбор Родриго Ласмар каза, че Неймар е изкълчил десния си глезен. Той отказа да спекулира дали ще може да играе в следващия мач на тима срещу Швейцария в понеделник.

„Сложихме лед върху него, докато той беше на пейката, след това физиотерапия“, каза Ласмер. „В момента няма планирани изследвания, но ще назначим, ако е необходимо. Той ще бъде под наблюдение. Утре ще знаем повече.“

Неймар също получи контузия по време на Световното първенство през 2014 г. Неговият мач приключи, когато той беше изнесен от терена на носилка, след като получи контузия в гърба в четвъртфинала срещу Колумбия у дома в Бразилия. Бразилия загуби със 7-1 от Германия на полуфиналите.

Неймар беше фаулиран девет пъти в мача срещу Сърбия, четири повече от всеки играч досега на Световното първенство тази година. Но докато държеше под око Неймар, противниковата защита не можа да спре Ричарлисон.

Когато използва едно докосване, за да вдигне топката във въздуха близо до дузпата, той се завъртя и отскочи от земята, преди да забие топката в мрежата с десния си крак в 73-ата минута.

READ  Смята се, че десетки украински военнопленници са убити при ракетния удар

Играейки на първото си Световно първенство, Ричарлисън каза: „Моята детска мечта се сбъдна. „Знаехме, че ще бъде трудно да ги преодолеем. Свикнал съм да играя срещу такива дефанзивни отбори в Англия. Исках да се възползвам от възможностите, които получих.

Бразилия се бореше да пробие сръбската защита, докато Ричарлисон не отбеляза гол отблизо в 62-ата. Винисиус младши асистира и за двата гола.

Неймар, търсещ първата си голяма титла с Бразилия, вкара 75 гола за националния отбор, два по-малко от рекорда на Пеле.

Той беше атакуван няколко пъти и изкълчи десния си глезен през второто полувреме. Той накуцваше от терена, плачеше на пейката, след като влезе като резерва през ’79.

Треньорът на Бразилия Tide започна с атакуващ отбор, включващ четирима нападатели: Неймар, Винисиус младши, Рабиня и Ричарлисон. Атакуващият полузащитник Лукас Пакета игра заедно с Каземиро, единственият дефанзивен халф.

Но Сърбия изтегли много играчи и успя да попречи на Бразилия да създаде много значими положения. Неймар се опита да контролира темпото, но се бореше да се освободи. Той, Винисиус младши и Рабиня Агире пропиляха шансове в началото.

Най-добрият шанс на Бразилия преди откриващия гол на Ричарлисон беше нисък удар от далечна дистанция на Алекс Сандро, който срещна гредата в 60-ата минута. Неймар имаше по-добри шансове с пряк свободен удар в 50-ата и удар близо до бялата точка в 55-ата.

Сърбия получи контузии в този мач.

„Имаме трима ключови играчи контузени – това е твърде много за нас“, каза треньорът на Сърбия Драган Стойкович. „Ние не сме Бразилия с 200 милиона души. Ние сме много малка страна.

READ  Мечките започват Нейтън Питърман след контузията на Тревър Сиемиан по време на загрявките

30-годишният Неймар пристига на третото си Световно първенство като основната атракция на Бразилия. Той помогна на „Seleção“ да спечели Купата на конфедерациите през 2013 г. и първия си златен олимпийски медал от игрите в Рио де Жанейро през 2016 г., но все още не е спечелил голяма титла с националния отбор.

Бразилия, която се опитва да спечели първата си световна купа от две десетилетия, е непобедена със 17 победи в последните си 20 мача. Той е оглавявал своята група на последните 10 световни първенства.