Селтикс срещу. Топлинен резултат: Бостън близо до Маями във финал 6, актуализации за плейофите на НБА на живо

Бостън Селтикс са на една победа от 22-ия си финал на НБА. Те победиха Маями Хийт с 5-2 в 5-ия мач от финала на Източната конференция. Серията сега се прехвърля в Бостън в петък вечер, тъй като Селтикс получават шанс да отделят настрана най-добрия отбор на Изтока, като играят пред своите фенове в TD Garden. Четвърт по-късно Heat започна горещо, когато играта на Джими Бътлър изведе Селтикс напред с 29-22.

Въпреки че даде на Бостън преднина от един мач, той надмина Маями в 15 от 20-те изиграни четвъртини в серията. Селтикс спечелиха 5-ия мач с 93-80, като спечелиха второто полувреме с 24-12 в края на третата четвърт. След като завършиха 0-4 на финала на конференцията от 2012 г., те търсят шанс да стигнат до финала през 2010 г. Междувременно Heat се разиграха с 5-0 в ECF от 2011 г., но тази серия е в сериозна опасност. Един от начините да запазят сезона си жив без услугите на Тайлър Херо, той отново беше изключен поради контузия на бедрото.

Следвайте по-долу за всички актуализации и анализи в реално време за Игра 6 между Heat и Celtics.

READ  Денвър Пайънърс победиха Мичиган Уолвъринс с 3-2 в OT, за да се класират за финала на Frozen Four